ارتقا سطح کیفی کفش ایمنی کارگری از سوی دولت

شما نمی توانید پولی را برای یک موتور جدید براق خرج کنید و تا زمانی که فرسوده نشود، آن را همانطور که عرضه می شود رانندگی نمی کنید.

برای شروع، بدون پر کردن مخزن خیلی راه دور نمی‌روید. سپس MOT، سرویس، لاستیک‌های جدید، لنت‌های ترمز، شارژ کردن شستشوی صفحه‌نمایش وجود دارد وظایف مراقبت و نگهداری بیشماری که به شما کمک می‌کنند تا ایمن باشید و به شما امکان می‌دهد بیشترین بازده را از سرمایه اولیه خود داشته باشید.

در مورد کفش ایمنی کارگری هم همینطور است. انتخاب مناسب‌ترین چکمه‌ها، کفش‌ها یا مربی‌های ایمنی برای محیط کاری و خواسته‌های شغلی تنها بخشی از معادله است.

 برای به دست آوردن حداکثر عمر از کفش خود و حفظ راحتی، عملکرد و ویژگی های محافظتی آن مستلزم تعهد به بازرسی و نگهداری منظم است.

مانند سایر تجهیزات حفاظتی، کارفرمایان موظفند که اطمینان حاصل کنند که کفش های ایمنی به طور مرتب بازرسی می شوند، به دقت در فضایی تمیز و خشک نگهداری می شوند و به درستی نگهداری می شوند.

 در عمل، از آنجایی که کفش مختص کارمندان است، بیشتر این مراقبت و نگهداری احتمالاً توسط خود کارگران انجام می شود، بنابراین آموزش نیروی کار خود در مورد اهمیت مراقبت از PPE آنها، ارائه آموزش در مورد نگهداری و تعمیرات مناسب بسیار مهم است.

نگهداری کفش‌هایشان و انجام بازرسی‌های منظم برنامه‌ریزی شده و نقطه‌ای برای بررسی انطباق.

  • FIT – آیا کفش آنطور که باید مناسب است؟ پاهای افراد با افزایش سن یا افزایش یا کاهش وزن ممکن است تغییر شکل دهند. شرایطی مانند آرتریت، دیابت و فاشیای کف پا نیز می توانند بر راحتی و تناسب کفش های موجود تأثیر بگذارند.

  • ساییدگی و پارگی زیره – آج چکمه ها و کفش های ایمنی با استفاده از بین می رود و مقاومت در برابر لغزش را کاهش می دهد. کناره‌های کفش یا چکمه نیز ممکن است فرسوده شوند و حمایت کمتری از مچ پا می‌کنند. در هر دو مورد، کفش دیگر مناسب نیست و باید جایگزین شود.

  • آسیب – داخل و خارج کفش را برای هرگونه آسیب آشکار ناشی از استفاده منظم، قرار گرفتن در معرض عناصر یا مواد شیمیایی یا تماس با اجسام سخت بررسی کنید. این ممکن است شامل سوراخ شدن، ساییدگی، فرورفتگی کلاهک پا یا جدا شدن کف پا باشد.

  • کثیفی – چکمه های ایمنی و کفش هایی که تمیز نگه داشته می شوند، دوام بیشتری خواهند داشت و عملکرد بهتری خواهند داشت. در مورد چاهک های ایمنی یا چکمه های ریگر مورد استفاده در صنایع شیمیایی یا صنایع غذایی، تمیز کردن ممکن است به معنای ضدعفونی نیز باشد. در هر دو مورد، الزام کارمندان به تمیز نگه داشتن کفش های خود باید در قرارداد آنها و از طریق پروتکل های ایمنی به وضوح بیان شده باشد.

  • ماندگاری – کارفرمایان مسئول حذف PPE هستند که به عمر مفید خود رسیده اند و این شامل کفش های ایمنی نیز می شود. تاریخ انقضا باید ثبت شود و کفش با این تاریخ جایگزین شود، حتی اگر به نظر در شرایط خوبی باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.