طبقه بندی کاشی و سرامیک

زمانی که مشخصات کاشی سرامیک به آشپزخانه‌ها و حمام‌ها منتقل شد، اکنون با کیفیت نگهداری پایین و تطبیق پذیری آن، جایگزین مناسبی برای هر کاربرد تجاری است.

Kabina prysznicowa typu walk-in na tle pięknego kamienia - Domni.pl

استاندارد استرالیا  که با استاندارد بین المللی شناخته شده  یکسان است – کاشی و سرامیک را به صورت زیر تعریف می کند:
دال های نازک ساخته شده از خاک رس و/یا سایر مواد خام معدنی که عموماً به عنوان پوشش کف و دیوار استفاده می شود. همچنین کاشی‌های سرامیکی را بر اساس روش ساخت و جذب آب به گروه‌هایی تقسیم می‌کند.

ما به طیف و تنوع انواع محصولاتی که می‌توان در طبقه‌بندی کاشی و سرامیک کف و دیوار گنجانده شود، خواهیم پرداخت. طیف وسیعی از ویژگی های فنی و زیبایی شناختی و اجراها توسط انواع مختلف بسیار گسترده است.

 

 

 

گروه های AIIa و AIIb به دو قسمت (قسمت 1 و قسمت 2) با مشخصات محصول متفاوت تقسیم می شوند.
+گروه BIII فقط کاشی های لعابدار را پوشش می دهد. مقدار کمی کاشی و سرامیک یک متری دیوار بدون لعاب پرس خشک تولید شده با جذب آب بیشتر از 10 درصد است که در این گروه محصول قرار نمی گیرد.
++ این کاشی ها تحت پوشش ISO 13006 نیستند.

 

بنابراین طبقه بندی برای نوع کاشی که می فروشیم و استفاده می کنیم چیست؟

پرسلن (کاملا شیشه ای)
کاشی های چینی بدون لعاب یا لعاب و با جذب آب کم کمتر از 0.5٪ (B Ia) مشخص می شود، معمولاً به صورت خشک فشرده می شوند.

 

شیشه ای و نیمه انجمادی
اینها می توانند بدون لعاب یا لعاب باشند و با پرس خشک یا اکسترود ساخته شوند. این گونه کاشی براق  بر اساس میزان جذب آب بدنه کاشی که به صورت درصد اندازه گیری می شود به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. کاشی های شیشه ای کلاس BIb (پرس خشک) و کلاس AI (اکسترود شده) دارای جذب آب بین 0.5٪ تا 3٪ هستند. کاشی های نیمه شیشه ای کلاس BIIa (پرس خشک) و AIIa (اکسترود شده) دارای جذب آب بین 3 تا 6 درصد هستند.

 

بدنه متخلخل لعابدار
اکثر سرامیک بین کابینتی طرح آجر استاندارد دارای بدنه متخلخل لعابدار با جذب آب بین 10 تا 20 درصد هستند و طبقه بندی BIII هستند. هنگامی که رویه این گونه کاشی لعابدار شیشه ای یا براق یا ساتن پوشانده شود، برای کاربردهای داخلی بسیار متنوعی مناسب هستند. چنین کاشی هایی در برابر یخ زدگی مقاوم نیستند و فقط باید در شرایط داخلی بالای دمای زیر صفر استفاده شوند.

 

شیشه ای لعاب دار
کاشی های شیشه ای و نیمه شیشه ای پرسلن دارای خواص فنی مشابهی در هنگام لعاب هستند و می توانند برای کاربردهای روکش داخلی استفاده شوند. فقط کاشی های شیشه ای و چینی با جذب آب کمتر از 3% باید برای کاربردهای روکش خارجی در شرایطی که در معرض یخبندان هستند استفاده شود.

Łazienka jak kamień i aksamit | WNĘTRZE I OGRÓD

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.